КЗ КОР "Васильківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів"
(з важкими порушеннями мовлення)
 
 
 
 

Логопедичний семінар-практикум

                                                                
  29 листопада 2018 року в КЗ КОР «Васильківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I–II ступенів» відбулося засідання логопедичного семінару-практикуму, на якому була докладно висвітлена тема: «Метод наочного моделювання – основа успішної корекції мовлення дітей-логопатів». 
  Сучасні вимоги європейського рівня розвитку освіти сприяють вільному вибору засобів навчання та максимальній самореалізації в умовах психологічного комфорту. Актуальною проблемою психолого-педагогічної науки стають методики ефективного засвоєння різноманітної інформації. Одним із важливих принципів сучасної освіти є оптимізація навчання через застосування новітніх освітніх технологій і, зокрема, мнемотехніки як одного з найефективніших методів засвоєння інформації та інформаційного перенасичення. Мнемотехніка належить до здоров’я збережувальної технології, що забезпечує оптимізацію розумової діяльності в умовах сучасної освіти. 


 
 Саме цю технологію використала на корекційному занятті логопед Бикова Н.М. Метою заняття з розвитку мовлення у 6-А класі було скласти письмовий твір-опис куща калини. Учні разом з присутніми логопедами-новаторами вирушили в гості до чарівної калини різними стежинами. «Символічна» стежина веладітей у світ прислів’їв та загадок, «Народознавча» стежка – до загадкової легенди та поезії про калину, яку учні продекламували з допомогою мнемотехніки, «Природнича» стежина дала змогу учням скласти асоціативний кущ про калину та осипати цю неперевершену красуню словами-компліментами. Поступово долаючи різні стежини учні підійшли до найважливішої«Творчої» стежини, на якій за допомогою описової мнемосхеми чудово впоралися з кінцевим завданням і склали письмовий твір-опис «Диво калинове», а гостинна калина віддячила їм за це пишним кетягом ягід. 


  Таким чином, застосування мнемотехніки дозволяє безпомилково запам’ятовувати будь-яку точну інформацію, яка є важкою для запам’ятовування, а також сприяє підготовці учнів до діяльності в умовах сучасного інформаційного суспільства. 
 
версія для друку
© 2013
Головна Події тижня Наш заклад Фотогалерея Для батьків Контакти
вгору
Розробка сайтів ABC.NET.UA