http://vinter.kiev.ua/ua/events/logopedichniy_semnar_/?print=1

Логопедичний семінар / Події тижня


Логопедичний семінар-практикум 


  До Міжнародного дня логопеда 15 листопада 2021 року в КЗ КОР «Васильківська спеціальна школа І-ІІ ступенів» відбулося засідання логопедичного семінару-практикуму. В рамках семінару вчитель-логопед вищої категорії Пасіка Р.А. провела відкрите заняттям з розвитку зв’язного мовлення в 10 класі на тему «Незвичайні свята». Заняття було присвячене Всесвітньому дню ґудзиків.    Присутні полинули у світ пригод та разом з учнями дізналися багато цікавого про історію та різноманіття ґудзиків. В якості розминки логопед використала нейрофізіологічні вправи, скоромовки, ребуси та інтерактивні вправи. Старшокласники підготували та розповіли гостям про історію винайдення гудзиків, матеріали для їх виготовлення, форму та кольори. Завдання та запитання щодо матеріалу заняття учні отримували за допомогою гудзиків Блума. Цікавими для всіх стали факти, народні прикмети, пов’язані з ґудзиками. В ході заняття школярі показали свої навички зв’язного мовлення, читання та переказу, виступили в ролі екскурсоводів, демонструючи фото пам’ятників гудзику в різних країнах та, навіть, створили міні бізнес-план та рекламу магазину гудзиків. 


   Логопедичне заняття було проведене відповідно до вимог сучасної школи, з використанням презентації, інформаційно-комунікаційних та інтерактивних технологій. 
  Продовжила семінар-практикум вчитель-логопед Боярська Л.Л., яка ознайомила колег з основними напрямками та методами корекційної роботи при подоланні оптичної дисграфії у молодших школярів. Виступ супроводжувався презентацією різних вправ на розвиток зорового аналізу та синтезу, просторового орієнтування та зорової пам’яті школярів. 


  На завершення практичного семінару вчитель-логопед Хоміцька Т.І., поділилася досвідом роботи з формування власного писемного мовлення у дітей з ТПМ. Особливу увагу вона приділила використанню технологій НУШ, які сприяють розвитку писемного мовлення в учнів. Найбільше зацікавила присутніх демонстрація програмних засобів та логопедичних відео ігр: «Відео без звука», «Заморожені тварини», «Вчимося читати», «Мишеняткова абетка».

© 2022