КЗ КОР "Васильківська спеціальна школа І-ІІ ступенів"
(для дітей з важкими порушеннями мовлення)
 
 
Підрозділи школи-інтернату:
 
 

Відкритий урок із української літератури

21 лютого 2023 року в КЗ КОР «Васильківська спеціальна школа» відбувся відкритий урок із української літератури в 7-Б класі на тему: «Єдність світу природи і світу дитячої душі. Символічне значення образу гусей-лебедів» за повістю Михайла Стельмаха «Гуси-лебеді летять». Урок провела вчитель другої кваліфікаційної категорії Пудовкіна Н.В.

Епіграфом до уроку стали слова відомої поетеси Ліни Костенко «Душа летить в дитинство, як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там…». Ці рядки стали своєрідним заспівом до повісті .


Метою уроку було дослідити, як у творі поєднується світ природи зі світом головного героя твору в його вчинках, поведінці, роздумах, переживаннях; допомогти учням усвідомити ідейно-художню привабливість твору, його виховне значення; розвивати уміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, бажання навчитися та пізнавати нове, цікаве, життєво необхідне; виховувати шанобливе ставлення до старших, любов до батьків, природи і світу, пошану до звичаїв і традицій українського народу, домогтися розуміння того, що людина – мудрий друг і охоронець природи.

Учитель використала різні методи, прийоми і форми роботи, зокрема: гра «Аукціон», вправи «Валіза очікувань», «Філворд», прийом «Прогнозування», літературний диктант. Окремі учні підготували завдання на випередження, в якому з’ясували, символом чого в українській культурі є лебеді та розкрили символіку образу лебедів. Також учні разом із педагогом пригадали державні символи й символи народні, які існують на означення нашої України.

Урок був цікавим і багатогранним, супроводжувався змістовною презентацією. На уроці звучали пісні А. Матвієнко « Дивна квітка » та « Виростиш ти, сину » на слова В.Симоненка « Лебеді материнства ».

Наприкінці уроку в своїй «Валізі очікування» учні написали й озвучили, що потрібно замислитися над своїм життям, вчитися співіснувати з оточуючим світом, пам’ятати про важливі моральні цінності: любов до батьків, до рідної землі, до природи; не переставати мріяти, тільки так мрії зможуть втілитися в реальність. 
 
версія для друку
© 2013
Головна Події тижня Наш заклад Фотогалерея Для батьків Контакти
вгору
Розробка сайтів ABC.NET.UA