КЗ КОР "Васильківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів"
(з важкими порушеннями мовлення)
 
 
 
 

Засідання психолого-педагогічного семінаруПрофілактика насильства та дитячої жорстокості в освітньому середовищи

Однією з актуальних проблем, які стоять перед сучасним українським суспільством, є подолання й запобігання будь-яким проявам насильства. Ця проблема стає предметом широкого громадського та наукового обговорення в Україні. Та найстрашніше, коли насильство чиниться стосовно дитини. Жорстоке поводження з дітьми визнано однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини у світі. Без подолання цього згубного явища неможливо створити умови для повноцінного розвитку дитини, реалізації її особистості. Проблема насильства над дітьми свідчить про необхідність ретельного вивчення й розробки профілактичних заходів, спрямованих на її вирішення, на усунення деструктивного впливу на розвиток особистості, оскільки діти є найнезахищенішою, найуразливішою і майже повністю залежною від дорослих частиною суспільства. 


Для з’ясування актуальних проблем насильства в дитячому середовищі 14 листопада 2018 року в КЗ КОР «Васильківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» практичним психологом Замуруєвою В.О. було проведено засідання психолого-педагогічного семінару, метою якого стало визначення ключових причин і чинників, що по-роджують насильство серед дітей і підлітків, надання допомоги педагогам у визначенні шляхів подолання шкільного насильства, обговорення практичних рекомендацій дітям, потерпілим від насильства. На семінарі були відпрацьовані ефективні методи профілактики агресії в шкільному середовищі та способи боротьби з її проявами, визначені конкретні поради для учнів, як поводитися в конфліктних ситуаціях: зберегти спокій, контролювати себе, вміти знаходити компроміс.  
Виступ соціального педагога Глухих О.В. був присвячений Закону України «Про охорону дитинства». Вона ознайомила педагогів з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини та із системою нормативного забезпечення прав дітей на державному рівні. Соціальний педагог розповіла присутнім про формування практичних навичок захисту і збереження прав дитини у процесі освітньої діяльності. 


Вчитель початкових класів Вернигора Г.Я. виступила на тему «Як виховувати дитину методом позитивного підкріплення». Виховання дитини - це завжди величезна праця і величезна відповідальність. Адже в залежності від обраних батьками методів виховання, дитина може вирости успішною гармонійною особистістю або ж нещасною людиною. 


У школах потрібно обговорювати тему насильства, а не замовчувати її, адже душевно і фізично страждають діти. Завдання педагогічного колективу – створити таку психологічну атмосферу підтримки та позитивних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, в якій агресивність і знущання будуть неприйнятними.


 
 
версія для друку
© 2013
Головна Події тижня Наш заклад Фотогалерея Для батьків Контакти
вгору
Розробка сайтів ABC.NET.UA