КЗ КОР "Васильківська спеціальна школа І-ІІ ступенів"
(для дітей з важкими порушеннями мовлення)
 
 
Підрозділи школи-інтернату:
 
 

9 правил, про які треба розповісти дитині



Постояти за себе 

9 правил, про які треба розповісти дитині


 Будь упевнений у своїх діях і думках. 

 Ці 9 порад допоможуть вам навчити дитину не дати себе в образу і постояти за себе.

  1. Нікому не дозволяй порушити свої права. Ніхто не має права примушувати тебе діяти проти твоєї волі, загрожувати тобі, дражнити або заподіювати біль. Якщо тобі некомфортна ситуація, варто зібратися духом і захистити себе словами або діями. Але й ти теж не повинен порушувати права інших людей!

 2. Будь упевнений у своїх діях і думках. (Підтримуйте у своїй дитині позитивну самооцінку, хваліть за висловлена особиста думка. Хваліть за хороші вчинки, навчіть реагувати на власні помилки. Цінуйте свою дитину і її успіхи, і тоді він буде впевнений у собі.)
 3. Вір у краще. (Навчіть дитину помічати хороше, не зациклюватися на негативі. Людині-оптимісту простіше сприймати світ, такі люди притягують до себе таких же позитивних людей і такої ж позитив.) 

 4. Ти маєш право на особисту думку. (Слід створювати різні умови для спілкування з різними людьми, підключати дітей до цього спілкування, щоб вони вчилися висловлювати свою думку, починати і підтримувати розмову. Досвід спілкування з різними людьми в різних ситуаціях додасть впевненості в собі.) 

 5. Битися – не найкращий варіант. Не завжди бійка є найкращим способом виходу із ситуації. Часто вона тільки посилює її. Слова набагато краще допомагають у таких ситуаціях!

 6. Ніколи не підтримуй дітей, які дражнять тебе або інших. (Навчіть дитину тому, що у нього і у інших людей є ім'я, яке є справжньою цінністю. Всі інші прізвиська та дражнилки повинні ігноруватися.) 

 7. Ніколи не бійся відмовлятися і говорити «ні». (Важливо, щоб дитина розуміла, що у нього є вибір. Що він завжди може відмовитися, сказати «ні». І найголовніше, його вибір будуть поважати.)

 8. Звертайся за допомогою. (Навчіть дитину просити про допомогу, якщо він сам не справляється. В першу чергу варто звернутися до батьків.) 

 9. Займайся спортом. Спорт, особливо якщо є успіхи, дуже піднімає впевненість в собі і в своїх силах. Спорт розвиває терпіння і витримку.


 
 
версія для друку
© 2013
Головна Події тижня Наш заклад Фотогалерея Для батьків Контакти
вгору
Розробка сайтів ABC.NET.UA